Panel styropianowy 3D "BUMERANG"

Nowość na europejskim rynku wykończenia wnętrz!

Kalkulator paneli Sklep z panelami Masz pytanie?
Napisz do nas


Panele styropianowe 3D BUMERANG prezentują niespotykany wzór, który idealnie nada się do aranżacji nowoczesnego wnętrza. Stworzone są dla osób, które nie boją się nietuzinkowego wystroju swojej przestrzeni oraz pragną podkreślić jej indywidualny charakter.

Panel został tak zaprojektowany aby jego montaż był łatwy i nie było widocznych linii podziału jak to ma miejsce przy typowych panelach w kształcie prostokąta czy kwadratu.

Panel wykonany jest podobnie jak kasetony sufitowe ze styropianu, który można malować farbą akrylową na dowolny kolor.

Panele montowane są do ściany za pomocą kleju do styropianu , który można nabyć w każdym markecie budowlanym. Najlepszym sposobem montażu będzie zakup kleju do styropianu w tubie. Wówczas ograniczymy zabrudzenia otoczenia do minimum. Klej nakłada się bezpośrednio na tylną część panelu i przykleja do ściany. Po wyschnięciu malujemy na dowolny kolor.
Więcej informacji jest w karcie produktu, która można pobrać tutaj.

Zdecydowaną zaletą paneli w porównaniu z dostępnymi na rynku panelami gipsowymi jest ich NISKA WAGA i ŁATWOŚĆ TRANSPORTU . Jedne panel waży zaledwie 90 gramów. Wniesienie paneli do domu na piętro to żaden wysiłek.

Panele mają wymiary 50,7 cm x 48,5 cm i grubości około 2,1 cm, w kilka godzin można pokryć kilkanaście metrów kwadratowych ściany, bez konieczności nawet brudzenia się (klej z tuby)! Panele można dowolnie docinać nożykiem do tapet.

Panel dekoracyjny 3D EPS
BUMERANG
Złożenie 9 paneli
www.decortena.pl
Panel dekoracyjny 3D EPS
BUMERANG
Zbliżenie paneli
www.decortena.pl
Panel dekoracyjny 3D EPS
BUMERANG
Zbliżenie paneli
www.decortena.pl

Karta techniczna paneli

Panel dekoracyjny 3D EPS
BUMERANG
Jeden panel - wymiary
www.decortena.pl

Pobierz rysunek techniczny

Parametry techniczne:

Wysokość: 50,7 cm
Szerokość: 48,5 cm
Grubość: 2,1 cm
Waga 1 panelu: 90 gramów
Gęstość materiałowa: 35kg/m3 +/- 5% (twardość styropianu zbliżona do listew , rozet sufitowych)
Materiał: EPS (styropian) przeznaczony do budownictwa, samogasnący.

Pakowanie

Panele pakowane są w worki foliowe po 4 szt. jest to 0,76m2.
Zbiorcze opakowania to kartony o wymiarach 50x50x88cm. W jednym kartonie jest 10 paczek po 4 szt. łącznie 7,6 m2.

Przeznaczenie i zakres stosowania

Panele dekoracyjne DECORTENA przeznaczone są do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Montaż paneli do ścian, sufitów odbywa się poprzez zastosowanie ogólnie dostępnych na rynku klejów do styropianu. Zalecane jest stosowanie kleju w tubach; wygodne nakładanie na panel a następnie montaż na ścianie bądź suficie. Wyroby nie są odporne na działanie rozpuszczalników organicznych takich jak aceton, związki nitro, benzyna itp. Nie należy montować również paneli w pobliżu źródeł ciepła.

Wskazówki montażowe

Na gładkie powierzchnie styku paneli z podłożem należy nanieść warstwę kleju. Podłoże, na którym będzie montowany panel powinno być równe, suche, oczyszczone z kurzu i tłustych zabrudzeń. W przypadku montażu paneli na powłokach malarskich należy usunąć łuszczące się fragmenty farby, jak również spękany odpadający tynk. Duże ubytki powierzchni należy uzupełnić masą szpachlową tak aby miejsce styku panelu z podłożem było gładkie.

Montaż paneli dekoracyjnych

Panele dekoracyjne EPS poprzez możliwość łatwego przycinania kształtów za pomocą nożyka do tapet dają dużą swobodę aranżacji wnętrz. Panele mogą być położone fragmentami stanowiąc wystające motywy z gładkiej ściany bądź przykrywać całość lub większy fragment powierzchni. Chcąc pokryć całą powierzchnię ściany panelami należy zacząć od jednego z narożników i układać panele równoległymi rzędami. Przed ułożeniem panelu początkowego należy odciąć wystające poza obrys elementy aby uzyskać pionową prostą krawędź.

Wyłącznie tylną powierzchnię panelu należy pokryć warstwą kleju szpachlowego. Podczas przyklejania należy odpowiednio mocno docisnąć panel, zwracając jednocześnie uwagę na to by nie uszkodzić powierzchni dekoracyjnej. Panele przeznaczone są do malowania farbami na bazie wody.

Przechowywanie, transport, bezpieczeństwo

Wyroby, powinny być transportowane i przechowywane w opakowaniach producenta, składowane w pomieszczeniach z daleka od źródeł otwartego ognia bądź wysokich temperatur. Na każdym opakowaniu zbiorczym znajduje się etykieta, podająca co najmniej następujące dane: nazwę i adres producenta, nazwę handlową, symbol wyrobu.

Produkt nie wymaga szczególnych środków ostrożności. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Wyroby podlegają recyklingowi.

Zamówienia

Minimalne zamówienie to 4 szt paneli.