Panel styropianowy 3D "STARA CEGŁA"

Nowość na europejskim rynku wykończenia wnętrz!

Kalkulator paneli Sklep z panelami Masz pytanie?
Napisz do nas


Styropianowe panele dekoracyjne 3D imitujące nową cegłę, starą cegłę, kamień łupek. Tutaj prezentujemy panel styropianowy imitujący STARĄ CEGŁĘ. Produkt Polski.

Panel został tak zaprojektowany aby jego montaż był łatwy i nie było widocznych linii podziału jak to ma miejsce przy typowych panelach w kształcie prostokąta czy kwadratu.

Panel wykonany jest podobnie jak kasetony sufitowe ze styropianu, który można malować farbą akrylową na dowolny kolor.

Panele montowane są do ściany za pomocą kleju do styropianu , który można nabyć w każdym markecie budowlanym. Najlepszym sposobem montażu będzie zakup kleju do styropianu w tubie. Wówczas ograniczymy zabrudzenia otoczenia do minimum. Klej nakłada się bezpośrednio na tylną część panelu i przykleja do ściany. Po wyschnięciu malujemy na dowolny kolor. Więcej informacji jest w karcie produktu, która można pobrać tutaj.

Zdecydowaną zaletą paneli w porównaniu z dostępnymi na rynku panelami gipsowymi jest ich NISKA WAGA i ŁATWOŚĆ TRANSPORTU . Jedne panel wazy zaledwie 140 gramów. Waga paneli na pokrycie ściany o powierzchni 15m2 to zaledwie 9kg! Wniesienie paneli do domu na piętro to żaden wysiłek.

Panele mają wymiary 44,6 cm x 59,4cm i grubości około 2,5cm, w kilka godzin można pokryć kilkanaście metrów kwadratowych ściany, bez konieczności nawet brudzenia się (klej z tuby)! Panele można dowolnie docinać nożykiem do tapet.

Galeria realizacji

Prezentujemy zdjęcia kilku wybranych realizacji naszych klientów, zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi pracami.

Annas_Barber_Shop #2 Annas_Barber_Shop
agnieszka #2 agnieszka
andrzej #2 andrzej
anzela #2 anzela
artur #2 artur
bartek #2 bartek
bogusia #2 bogusia
celina #2 celina
damian #2 damian
dariusz #2 dariusz
dorota #2 dorota
ewelina #2 ewelina
jakub #2 jakub
janusz #2 janusz
joanna #2 joanna
kamil #2 kamil
kamila #2 kamila
karol #2 karol
kasia1 #2 kasia1
kasia2 #2 kasia2
kasia3 #2 kasia3
kasia4 #2 kasia4
lilia #2 lilia
lucyna1 #2 lucyna1
lucyna2 #2 lucyna2
lukasz1 #2 lukasz1
lukasz2 #2 lukasz2
magda #2 magda
malgorzata #2 malgorzata
marcin #2 marcin
marcin1 #2 marcin1
marcin2 #2 marcin2
marek #2 marek
mirka #2 mirka
ola #2 ola
pawel1 #2 pawel1
pawel2 #2 pawel2
pawel3 #2 pawel3
piotr #2 piotr
przemek #2 przemek
tomek #2 tomek
tymon #2 tymon
weronika #2 weronika
zenon #2 zenon
zuzanna #2 zuzanna

Karta techniczna paneli

Pobierz rysunek techniczny

Parametry techniczne:

Wysokość: 44,6 cm
Szerokość: 59,4 cm
Grubość: 2,5cm
Waga 1 panelu: 0,14 kg
Gęstość materiałowa: 35kg/m3 +/- 5% (twardość styropianu zbliżona do listew , rozet sufitowych)
Materiał: EPS (styropian) przeznaczony do budownictwa, samogasnący.

Pakowanie

Panele pakowane są w worki foliowe po 4 szt. jest to 0,92m2.
Zbiorcze opakowania to kartony o wymiarach 80x60x45cm. W jednym kartonie jest 8 paczek po 4szt. łącznie 7,36 m2.

Przeznaczenie i zakres stosowania

Panele dekoracyjne DECORTENA przeznaczone są do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Montaż paneli do ścian, sufitów odbywa się poprzez zastosowanie ogólnie dostępnych na rynku klejów do styropianu. Zalecane jest stosowanie kleju w tubach; wygodne nakładanie na panel a następnie montaż na ścianie bądź suficie. Wyroby nie są odporne na działanie rozpuszczalników organicznych takich jak aceton, związki nitro, benzyna itp. Nie należy montować również paneli w pobliżu źródeł ciepła.

Wskazówki montażowe

Na gładkie powierzchnie styku paneli z podłożem należy nanieść warstwę kleju. Podłoże, na którym będzie montowany panel powinno być równe, suche, oczyszczone z kurzu i tłustych zabrudzeń. W przypadku montażu paneli na powłokach malarskich należy usunąć łuszczące się fragmenty farby, jak również spękany odpadający tynk. Duże ubytki powierzchni należy uzupełnić masą szpachlową tak aby miejsce styku panelu z podłożem było gładkie.

Montaż paneli dekoracyjnych

Panele dekoracyjne EPS poprzez możliwość łatwego przycinania kształtów za pomocą nożyka do tapet dają dużą swobodę aranżacji wnętrz. Panele mogą być położone fragmentami stanowiąc wystające motywy z gładkiej ściany bądź przykrywać całość lub większy fragment powierzchni. Chcąc pokryć całą powierzchnię ściany panelami należy zacząć od jednego z narożników i układać panele równoległymi rzędami. Przed ułożeniem panelu początkowego należy odciąć wystające poza obrys elementy aby uzyskać pionową prostą krawędź.

Wyłącznie tylną powierzchnię panelu należy pokryć warstwą kleju szpachlowego. Podczas przyklejania należy odpowiednio mocno docisnąć panel, zwracając jednocześnie uwagę na to by nie uszkodzić powierzchni dekoracyjnej. Panele przeznaczone są do malowania farbami na bazie wody.

Przechowywanie, transport, bezpieczeństwo

Wyroby, powinny być transportowane i przechowywane w opakowaniach producenta, składowane w pomieszczeniach z daleka od źródeł otwartego ognia bądź wysokich temperatur. Na każdym opakowaniu zbiorczym znajduje się etykieta, podająca co najmniej następujące dane: nazwę i adres producenta, nazwę handlową, symbol wyrobu.

Produkt nie wymaga szczególnych środków ostrożności. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Wyroby podlegają recyklingowi.

Zamówienia

Minimalne zamówienie to 4 szt. paneli.